|    

Koszyk jest pusty
pexels-karolina-grabowska-4203096.jpg
POMAGAM HOLISTYCZNIE

BLOG: Kosmetologia

Kosmetologia holistyczna

Napisała

Kosmetologia holistyczna czyli spójne połączenie stylu życia i potrzeb skóry. Model pracy jaki stworzyłam w oparciu o obserwacje podczas pracy ze skórą, bazuje na kilku elementach. Najważniejszy jest dla mnie oczywiście dokładny wywiad, dzięki któremu mogę poznać problem głębiej. Interesuje mnie styl życia – ponieważ on zawiera w sobie informacje o tym jak funkcjonujemy na co dzień.

Skóra jest zewnętrznym obrazem tego, co każdy z nas nosi w środku. Oznacza to, że poszczególne lokalizacje stanów zapalnych na twarzy „mówią” nam o tym, jaki organ lub układ naszego ciała potrzebuje wsparcia. Nie jest możliwe zajmowanie się problemem przewlekłym tylko zewnętrznie oraz oczekiwanie, że efekty takiej pracy będą długotrwałe.

Bardzo często mierzymy się również z problemem ilości stosowanych metod, kosmetyków oraz zabiegów. Podstawową zasadą w mojej pracy jest ograniczenie pielęgnacji domowej do minimum, z uwzględnieniem tylko tego co niezbędne. Im więcej środków, tym większa dystabilizacja i chaos. Działania zewnętrzne są działaniami objawowymi, nie zajmują się przyczyną, dlatego należy je dobrać tak, by współgrały z resztą zasad zmiany stylu życia.

Zacznijmy od początku.

Wszystko zaczyna się od jelit, ponieważ „ jesteś tym, co jesz” ! Znane wszystkim określenie, nabiera znaczenia tylko w tedy,  kiedy zaczynamy czytać etykiety kupowanych  produktów. Okazuje się, że większość artykułów zawiera :

– ogromną ilość cukru, co wpływa na stan mikrobiomu jelit oraz pracę trzustki (zbyt częste wydzielanie insuliny)

– konserwanty, które prowadzą do nadwrażliwości pokarmowych (poprzez uwrażliwienie błon śluzowych)

– wzmacniacze smaku (np. popularny glutaminian) które uzależniają.

W mojej pracy zwracam ogromną uwagę na zdrowe zasady żywieniowe. Ajurweda pomogła mi zrozumieć pewne zależności pokarmowe, dzięki którym znacznie lepiej mogę odpowiedzieć na pytania.

Dieta powinna być zróżnicowana, obfitować w warzywa i owoce sezonowe, zdrowe węglowodany takie jak ryż i kasza, tłuszcze roślinne oraz białko w umiarkowanej ilości.

Ważny jest również dobowy bilans płynów i termika wody, którą pijemy.

Harmonia wewnętrzna to również umiejętny relaks i wypoczynek w ciągu dnia, którego wielu ludziom brakuje. Ten element wpływa m.in. na gospodarkę hormonalną, w konsekwencji nasze samopoczucie.

Aktywność fizyczna, zwłaszcza na świeżym powietrzu zapewnia zdrowie i jakość naszych płynów – limfa i jej prawidłowe krążenie wpływa na metabolizm oraz detoksykację naszego organizmu.

Biorąc pod uwagę całość, nie tylko „kawałek” skóry, jestem w stanie zaproponować drogę, która na początku wymaga od wielu ludzi przede wszystkim nauki cierpliwości i systematyczności. Moim zadaniem jest stworzenie i wyjaśnienie planu działania, dobór indywidualnie skomponowanego zabiegu, opartego na najwyższej jakości składników oraz wskazanie „zadań domowych”  do przepracowania samodzielnie.

Serdecznie zapraszam na spotkanie online Świadoma Pielegnacja.

Aleksandra

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Najnowsze na Blogu

Jak żyć spokojnie w niespokojnym świecie…

Jeśli chcemy  zacząć żyć spokojnie, w radości, szczęściu - czas zmienić swoje ograniczające przekonania i wzorce zachowań.  Kiedy nosisz na sobie ogromny bagaż emocjonalny, który ciąży Ci tak samo, jak każdy inny...

Kręgi Kobiet to forma bycia ze…

Kręgi kobiet stanowią współczesną formę bycia ze sobą, budowania wzajemnego zaufania, odpowiedzialności, akceptacji. Tworzą przestrzeń, by móc odrodzić się na nowo jako kobieta, przyjaciółka, siostra. Spotkania otwarte są dla każdej z...

Czym jest podświadomość i kim jest…

Podświadomość to bank danych, taki pendrive do którego mamy dostep, by pobierać informacje. Mieszczą się w niej zapisy z naszej przeszłości, czyli doświadczenia i emocje oraz wytworzone przez nie utrwalone reakcje (programy). Podświadomość...

Na Facebook`u