|    

Koszyk jest pusty
pexels-karolina-grabowska-4203096.jpg
POMAGAM HOLISTYCZNIE

BLOG: Duchowość

Aleksandra Szczepańska

Aleksandra Szczepańska

Jako kosmetolog „odkodowuje” problemy moich klientów poprzez dokładną obserwację skóry, m.in.: nawodnienie, rodzaj i lokalizację występujących zmian oraz wnikliwy wywiad na temat stylu życia- ekspozycji na stres oraz diety. Jako absolwentka ajurwedy zwracam uwagę na stan ciała, umysłu oraz duszy. Skupiając uwagę na budowaniu harmonii wewnętrznej w oparciu o te trzy elementy, podkreślam znaczenie nawiązania lepszej relacji ze sobą – masz w sobie mądrość i doskonale wiesz, które elementy Twojego życia należy inaczej poukładać.

Jeśli chcemy  zacząć żyć spokojnie, w radości, szczęściu - czas zmienić swoje ograniczające przekonania i wzorce zachowań. 
Kiedy nosisz na sobie ogromny bagaż emocjonalny, który ciąży Ci tak samo, jak każdy inny ciężar, a może nawet bardziej, ponieważ często nie zdajesz sobie z niego sprawy, podróżujesz z nim, chodzisz z nim do pracy, to on odpowiada również za Twoje reakcje w kontaktach z innymi ludźmi i doprowadza do konfliktów, to on sprawia, że czujesz się przewlekle przemęczony i opadasz z sił... Niezwykle często ludzie pozostają z tym bagażem przez całe swoje życie i  wkładają do niego kolejne kilogramy emocji i przekonań, które aż się wylewają, w postaci objawów fizycznych, by je zauważyć. Dlatego powiem Ci brutalną prawdę - zostaliśmy nauczeni i przyzwyczajeni do oddawania swojej mocy, do poczucia, że nic nie możemy zrobić, że nic od nas nie zależy w tym świecie. Słuchamy non stop negatywnych informacji, które jedynie "potwierdzają" tę niemoc - więc pozostajemy uzależnieni od tego co mówią i robią inni. Kiedy źle się czujesz, myślisz - np. jak mogę się czuć skoro wszędzie jest wo*jna ? Nie bierzesz zatem odpowiedzialności za swoje samopoczucie, a kieruje Tobą to, co dzieje się na zewnątrz, a ja chcę Ci pokazać, że wszystko czego potrzebujesz masz już w sobie ! Spokój, zaufanie i miłość - rodzisz się nimi wypełniony,  tylko o tym zapominasz. Świat w którym żyjemy często wygląda jak "pole bitwy" - prawo większości lub wygra silniejszy - tego jesteśmy uczeni prawie całe życie. Zastanów się nad tym. Może czas wziąć odpowiedzialność za swoje życie i samopoczucie ? Może nie trzeba reagować krzykiem na krzyk ? Może warto segregować śmieci, nawet jeśli nie robi tego Twój sąsiad ? Może warto zainwestować w rozwój osobisty, nawet jeśli wszyscy  Twoim bliscy to bojkotują ?

Zaczęłam udzielać konsultacji, bo jest to pewnego rodzaju moja życiowa misja - jestem na tej planecie po to, żeby zrobić coś wielkiego i czuję, że praca z ludźmi oraz zmiany jakie w nich zachodzą po naszych rozmowach to mój wkład w budowanie lepszego świata.

 

Aleksandra
 

Kręgi kobiet stanowią współczesną formę bycia ze sobą, budowania wzajemnego zaufania, odpowiedzialności, akceptacji. Tworzą przestrzeń, by móc odrodzić się na nowo jako kobieta, przyjaciółka, siostra.
Spotkania otwarte są dla każdej z nas, bez ograniczeń wiekowych. Istotą kręgu jest wymiana, dlatego bardzo ważne jest, aby każda uczestniczka zdawała sobie sprawę, że to czym zasili spotkanie odczują wszystkie zebrane w kręgu kobiety. Przeżywamy wspólnie emocje, dyskutujemy o podobieństwach, dając sobie prawo do bycia jednością. 
Tematyka kobiecych spotkań jest odpowiedzią na potrzeby grupy, zawsze jest temat wiodący, rozpoczynający, który możemy modyfikować w trakcie.

To piękny proces, do którego zapraszam kobiety, które :

potrzebują wokół siebie innych mądrych kobiet
potrzebują być wysłuchane
potrzebują być zobaczone
tęsknią za kobiecą energią
chcą włączyć się w przywracanie wzajemnego zaufania, wsparcia, siostrzeństwa

 
Kręgi kobiet to spotkania, często zupełnie nieznanych sobie kobiet. Już po chwili zauważamy jednak, że łączy nas coś więcej, czyli porozumienie i wsparcie. Nie ma przypadkowych kręgów, z moich obserwacji wynika, że mądrość kręgu jest tajemnicą Wszechświata. Grupa tworzy się do ostatniego momentu, układając się w magiczny sposób przyciągania. Kiedy siadamy razem, otwierają się serca, śmiejemy się lub płaczemy ze wzruszenia, jesteśmy razem. 
Zasadą każdego kręgu jest poufność, mówienie z miejsca JA (opowiadamy o swoich doświadczeniach, nie generalizując), akceptacja oraz cierpliwość podczas wypowiedzi innych (nie przerywamy sobie). 

Krąg często ma działanie terapeutyczne przez to, że historie mogą się opowiedzieć i zostać wysłuchane, ale sam w sobie nie jest terapią. Jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia, proszę najpierw zadbaj o siebie, możesz to również zrobić pod moim okiem (oferta). Współpracuję również z innymi specjalistami w razie potrzeby.

 

Przestrzeń trzyma :
Aleksandra Szczepańska -  widzę i czuję, jestem pasjonatką holistycznych rozwiązań, absolwentką kosmetologii, ajurwedy, zarządzania a obecnie studentką Totalnej Biologii oraz metody Radykalnego Wybaczania. 

Aktualne daty spotkań znajdują się na moim profilu fb

Podświadomość to bank danych, taki pendrive do którego mamy dostep, by pobierać informacje. Mieszczą się w niej zapisy z naszej przeszłości, czyli doświadczenia i emocje oraz wytworzone przez nie utrwalone reakcje (programy). Podświadomość to także zapis doświadczeń naszych przodków, stąd niekiedy przejawiamy podobne cechy do naszych rodziców, zupełnie nieświadomie. Co ciekawe, podświadomość rejestrując i gromadząc absolutnie wszystko czym się otaczamy ( obrazy, muzyka, inni ludzie, energia ), wrzuca te "dane" do wspólnego worka bez względu na to czy śpimy czy jesteśmy przytomni. Dlatego rodzice, którzy kłócą się w pokoju obok, są w błędzie myśląc, że dziecko które śpi nie rejestruje tego co dzieje się za ścianą.  Jaki ma to skutek dla rozwoju podświadomości dziecka ? Podświadomość to rejestruje i wytworza wzorzec komunikacji z innymi ludźmi poprzez doprowadzanie do konfliktów. 

Podobnych sytuacji jest bardzo dużo. W dorosłym życiu rejestrujemy zachowania innych, odczuwamy ich lęk i strach, ich ograniczenia i dopóki nie zatrzymay się by stwierdzić, czy to co czujemy należy do nas, czy jest wynikiem globalnego kierunku - do tej pory kręcimy się w kółko...

Pojawiająca się chęć rozwoju prowadzi do poszukiwań, jednak tutaj nie powinniśmy iść na skróty i omijać etapów wzrostu świadomości, krok po kroku. 

Prawdziwy przewodnik duchowy pokaże Ci drogę, nie będzie obiecywał, że odrobi Twoje lekcje za Ciebie, że wyręczy Cię w tej pracy. Przewodnik pokaże Ci nad czym się zastanowić, ponieważ sam przeszedł swoją drogę świadomie i doskonale wie, że można się potknąć, pogubić, nie oceni Cię za to. Przewodnik wie, że pomoc innym odbywa się jedynie w prawdzie i bez pychy. Nie podejmie decyzji za Ciebie, a jedynie obudzi w Tobie chęć szukania własnej drogi, własnej prawdy. Nie uczyni z siebie osobistego guru. 

 

Aleksandra

 

 

 

To jak wygląda nasza skóra jest odzwierciedleniem tego, w jaki sposób żyjemy na co dzień.  W swojej metodyce pracy,   szczególną uwagę kieruję na holistykę.  Podkreślam rolę odpowiednio zbilansowanej diety, aktywności fizycznej oraz czasu na regenerację. 

Możesz mieć idealnie skomponowaną pielęgnację, jednak jeśli poziom hormonów stresu, m.in. prozapalnej adrenaliny i kortyzolu, będę sięgały zenitu - kolejne kosmetyki, czyli działanie z zewnątrz będą działaniem jedynie wspomagającym, objawowym. Psychokosmetologia to holistyczna opieka kosmetologiczna uwzgledniająca wpływ stresu na stan skóry. Naukowo zostało udowodnione, że medytacja zmienia poziom wielu neuroprzekaźników, hormonów i neurohormonów.  Cisza i relaks w medytacji poprawiają zatem parametry całego organizmu, w tym zdrowie i funkcjonowanie skóry.

Ta świadomość dodała mi motywacji do stworzenia oferty warsztatów indywidualnych, jako uzupełnienia kilkuletniej pracy w stacjonarnym gabinecie.

Wiedza z zakresu Ajurwedy oraz obserwacje jakie prowadzę już kilka lat w swojej praktyce, potwierdzają, że skuteczny sposób działania w przypadku przewlekłych problemów, to połączenie pracy kosmetologicznej, czyli profesjonalne zabiegi gabinetowe z ukierunkowaniem i określeniem pielęgnacji domowej, zmiany w zakresie odżywiania oraz świadoma praca z emocjami poprzez rozmowy i ćwiczenia, masaże, a także wspomaganie całego procesu zabiegami z zakresu dżwiękoterapii. 

Z tego powodu podkreślam, że proces odbudowania stanu skóry lub poprawy jej kondycji w przypadku zabiegów przeciwzmarszczkowych i ogólnie anti-aging oraz lepszego samopoczucia - trwa, ponieważ "naprawiamy" wiele elementów w drodze do osiągniecia zamierzonego celu.  

Prowadzę swój gabinet już 6 lat.  Zdaję sobie sprawę, że niekiedy lekko szokuję, inspiruję, ale przede wszystkim zmieniam postrzeganie wewnętrznego piękna.

Bardzo się cieszę, kiedy klienci opowiadają mi o swoich sukcesach w zmianie sposobu odżywiania, w praktyce uważności oraz kiedy mówią, że wizyta u mnie dodała im motywacji, którą stracili, że obudzili w sobie chęć do życia !  To ogromny sukces dla każdego specjalisty, który pracuje z ludźmi i dla ludzi. Z tego powodu mój obrany, od samego początku, kierunek prowadzenia gabinetu w sposób holistyczny nigdy się nie zmieni.  Zamierzam nadal zwracać uwagę na to, co stanowi podłoże problemu i namawiać  do wyjścia ze strefy komfortu bagatelizowania objawów i powtarzania, że "taka moja uroda".

Wirtualny Gabinet to przestrzeń do kolejnych możliwości poprawy jakości życia moich klientów i projekt, który postanowiłam pokazać światu dopiero w 2021 roku. Po części globalna sytuacja skłoniła mnie do tego, ponieważ duża część moich klientów zamiast zabiegu na twarz, potrzebowała zabiegu dla duszy - czyli pomocy w znalezieniu nowego sensu, harmonii i wyjścia z lęku.  

Dziś wszyscy żyjemy w zaburzeniach, dlatego uważność i praca nad świadomością  jest kluczowa.

Aleksandra

Oczyszczenie umysłu z wewnętrznego chaosu, wypracowanych przez lata nawyków i przyzwyczajeń, które trzymają Cię  cały czas w przeszłości - to jedyna droga do budowania świadomej przyszłości i odkrycia swojego prawdziwego potencjału.

Usłyszalam kiedyś, że najtrudniejszą walką jaką człowiek musi stoczyć tu na Ziemi, jest ta, którą prowadzi sam ze sobą. Jeśli uświadomisz sobie kiedy ją toczysz, zwrocisz uwagę na swoje lęki i ograniczenia, na pojawiające się emocje i sygnały w Twoim ciele, możesz wykorzystać ten proces do rozwoju, a w konsekwencji do uzdrowienia. Stan wewnętrznej walki może okazać się pomocnym narzędzeniem w zrozumieniu blokujących Twoje szczęście przekonań. 

Z przeszłoscią na plecach nie stworzysz przyszłosci !

86% populacji zachodniego świata podnosi telefon gdy tylko się obudzi, sprawdzając swoje profile społecznościowe, wiadomości tekstowe, maile itd... Kiedy "aktualizacja systemu" zostanie wykonana, pojawiają się kolejne nawyki, takie jak poranna toaleta, kawa, śniadanie, myślenie o tym, że "znowu tyle mam na głowie", "kiedy ten dzień się skończy", " znowu to samo". Po wyjściu do pracy o tej samej porze, jadąc tą samą drogą każdego dnia na pamięć, spotykając w większości tych samymi ludzi, którzy budzą w nas te same emocje, potwierdzamy nasze przekonania na temat świata zewnętrznego. Jeśli nie radzimy sobie w danej sytuacji - myślimy " taki mam charakter" i potwierdzamy kolejny raz zakodowany program. Oczywiście jest to znacznie łatwiejsze, ale może warto zadać sobie pytanie dlaczego czuję teraz lęk i opór  ? Przed czym uciekam ?

Strefa komfortu to stałe elementy świata zewnętrznego. 

Powstające przez lata  nawyki, czyli automatyczne reakcje na to co już znamy, powodują, że nasze ciało kodując daną emocje w ciele buduje wewnętrzną reakcje - odpowiedź. Najogólniej mówiąc, żyjąc w ten sposób stopniowo zatracasz swoją osobowość, poprzez powtarzalność i brak tworzenia nowych reakcji. To nie Twoja osobowość tworzy rzeczywistość, tylko rzeczywistość kontroluje i tworzy Twoją osobowość. Jeśli nie budzi Cię wizja przyszłosci, tkwisz w tym co znane i cykliczne, żyjesz cały czas w przeszłości. Nie musisz myśleć, bo Twoje ciało i umysł zostało wytrenowane przez Ciebie do określonych zachowań.

Żeby to zmienić, wprowadź zmiany w swoim życiu - wybierz inną, dłuższą drogę do pracy, by na nowo poznawać miasto w którym mieszkasz, na agresję nie reaguj agresją, przestań biec bo inni biegną, poświęć kilka minut rozpoczynając dzień na medytację i przestań non stop aktualizować swój "system" patrząc w telefon w każdej wolnej chwili. Nie sugeruj się tym co czują inni, by wiedzieć co sam czujesz. Spójrz na ludzi, którzy są blisko i powiedz im co czujesz, nie buduj płytkich relacji tylko dlatego, że są łatwiejsze.  

Pamiętaj, przyciągniesz zawsze to, czego potrzebujesz by się obudzić.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszam na warsztaty indywidualne z zakresu wewnętrznej harmonii.

 

Aleksandra

Życie w rytmie ajurwedy wcale nie jest aż tak skomplikowane. Jeśli chcesz zmienić swoje przyzwyczajenia i nawyki, a nie wiesz od czego zacząć - ten wpis jest dla Ciebie !

Jak żyć zdrowo i w zgodzie ze sobą ?

  • Nie licz kalorii tylko zwracaj uwagę na wartości odżywcze spożywanego pokarmu.

Większość przewlekłych przypadłości to wynik toksyn (ama) i braku odżywienia tkanek. Obecnie na świecie panuje epidemia osób niedożywionych - i to nie są tylko osoby wychudzone ale również z metaboliczną nadwagą, anemią i masą niedoborów witamin czy minerałów... Dzieje się tak jeśli dieta obfituje w puste kalorie, a nie w wartości odżywcze.
Ustalanie diety tylko pod kątem kaloryczności, jest drogą na skróty. Bardzo ważna jest również pora i ilość spożywanych posiłków oraz sezonowość. Nie możemy odżywiać się w ten sam sposób latem i zimą, kiedy temperatury tak bardzo się różnią. 

  • Korzystaj z mocy ziół i przypraw. Nie bój się nowych smaków.

Przepis na ziołowy napar regulujący trawienie CCF czyli kmin, kolendra i koper włoski :

Wymieszaj wszystkie nasiona w takich samych proporcjach objętościowych.  Zaparz  pod przykryciem przez 10 minut jedną łyżeczkę mieszanki w 250 ml wody. 

  • Pij ciepłą wodę w ciągu dnia, pamiętaj jednak by nie popijać posiłków. 
  • Znajdź chwilę na relaks i bycie w ciszy.


Moja rada - po prostu zacznij. Metodą małych kroków buduj nowe nawyki, nie poddawaj się. Każdy dzień jest zaproszeniem do szczęścia i rozwoju. 
Obserwuj moje profile społecznościowe, gdzie regularnie dzielę się swoją wiedzą i motywuję innych swoimi treściami. 

Jeśli potrzebujesz indywidualnej rozmowy i ustalenia planu działania, zapoznaj się z ofertą warsztatów online,  z przyjemnością Ci pomogę !

 

Aleksandra

To temat wielu rozmów podczas indywidualnych warsztatów online, które prowadzę. Przywykliśmy od pokoleń do uzupełniania swojego szczęścia na zewnątrz - popularne określenie „znajdź swoją drugą połówkę” podprogowo koduje w nas brak i niedosyt. Przyjrzyjmy się temu bliżej…

Każda z nas doskonale pamięta bajkę o śpiącej królewnie i rycerzu na białym koniu. Przedstawiona w niej historia to historia na temat uzdrawiającej siły miłości. Królewna zapada w głęboki sen wskutek rzuconej przez wiedźmę klątwy. Z tego snu może obudzić ją tylko prawdziwy i szczery pocałunek księcia.

Jeśli masz za sobą kilka nieudanych relacji, przeczytaj ten wpis do końca, ponieważ poza bajkami prawdziwa miłość rodzi się stopniowo…

Spotykamy kogoś i myślimy : teraz to już będzie to ! Liczymy, że wszystko samo się ułoży, że ktoś zdejmie z nas klątwę wiedźmy, a my zerwiemy owoc bez wewnętrznej pracy. Muszę Cię w tym miejscu rozczarować… bo nie zamierzam pisać kolejnej bajki. Proces wzrastania w miłości należy rozpocząć od siebie m.in. od przepracowania swoich lęków, które niesiemy na swoich plecach latami. Każdy je ma, ponieważ każdy z nas musi nauczyć się kochać. Co to znaczy ?

Miłość to nie tylko romantyczne opowieści z rycerzem w roli głównej, to akceptacja siebie, odkrywanie swojej wewnętrznej mocy. Kiedy poczujesz się dobrze wewnętrznie, kiedy napełnisz siebie miłością, znacznie łatwiej będzie się tym podzielić z drugim człowiekiem. Nie możesz dać drugiemu tego, czego Ci brakuje. Bez względu na to, kim jesteś - rycerzem czy królewną. Świadomość siebie, umiejętne odczytywanie swoich emocji pozwoli skomunikować Ci Twój umysł z sercem.

Każda nieuzdrowiona emocja w Tobie, będzie trucizną w nowym związku, każdy partner to Twoje lustro - nawigacja do pracy nad sobą. Wszyscy przyciągamy takich ludzi, jakich potrzebujemy by nieustannie się rozwijać. Niekiedy ciężko to zaakceptować, wiem. Praca nad sobą jest najtrudniejsza, jednak jest jedyną pewną inwestycją w życiu ! Jeśli czujesz wewnętrzny niedosyt, będziesz napełniać się nieustannie oceną innych ludzi, będziesz starać się stworzyć kogoś, kogo można podziwiać, a pochwały i miłe gesty z zewnątrz będą Cię karmić i dostarczać paliwo Twojemu ego. Nieustannie będziesz poszukiwać kolejnych płynących zewsząd podniet, by poczuć się lepiej. Pytanie jak daleko pojedziesz samochodem, który ma zepsuty silnik ? Tym silnikiem jest Twoje serce - Anahata (czakra serca).

W obecnym świecie, który wywiera na nas ogromną presję bycia „dość dobrym” ciężko jest temu zapobiec. Każdy z nas chwilami przejawia cechy narcystyczne - w pracy musimy być wydajni, szybcy, opłacalni, taki model najlepiej się sprzedaje. Nieświadomie podchodzimy w ten sposób do relacji międzyludzkich. Zawieramy je w określonym celu, myśląc a nie czując… Najpierw robimy wstępną analizę, następnie oczekujemy, że wszystko samo się ułoży, a jak się nie układa zaczynamy obwiniać. Ten schemat można powielać bez końca i kręcić się w nim w kółko. Oznacza to jedynie, że nie skorzystaliśmy z poprzednich życiowych lekcji. W Tym celu potrzebna jest autorefleksja, wewnętrzny dialog. Pamiętaj- nic nie dzieje się przez przypadek. To co jest w Twoim zewnętrznym świecie, nosisz wewnątrz.

Kiedy przejdziesz przez swój proces, napełnisz siebie tym, czego szukasz w drugim człowieku, będziesz mógł zacząć budować relacje świadomie, w zaufaniu. Prawdziwa miłość ma niesamowitą moc uzdrawiania, jednak jest wynikiem pracy dwojga ludzi. Ta praca polega na odkryciu siebie przed drugim człowiekiem bez chęci dominacji, na długich rozmowach i umiejętnym słuchaniu wzajemnych potrzeb. Dla mnie przypomina to pracę zespołową - kiedy pojawia się problem, dwie strony szukają rozwiązania, bo szczęście drugiej osoby jest szczęściem obojga.

Miłość to łagodność, patrzenie na drugą osobę z uczuciem. To najprostsze momenty budujące codzienność. To spokój, że dotarliśmy do bezpiecznego brzegu. Kiedy się pojawi naucz się ją szanować, dbać o nią. Rozmawiaj zamiast emocjonalnie uciekać, idź naprzód z kimś a nie obok kogoś. Wówczas w każdym momencie, w którym poczujesz się gorzej czy mniej atrakcyjnie, kiedy pojawią się wątpliwości - pocałunek prawdziwej miłości okaże się naprawdę uzdrawiający!

Wracając do bajek - kim są tak naprawdę rycerz i królewna ? Napiszcie własną wersję ! Już czas !

Jeśli potrzebujesz wsparcia, zapraszam Cię na indywidualne warsztaty online Odkoduj Swój Potencjał. 

Dogodny dla siebie termin możesz umówić klikając w przycisk na dole strony : Zarezerwuj Wizytę lub klikając tutaj

 

Aleksandra

Namaste ! Witaj na mojej stronie. Mam nadzieję, że często będziesz mnie odwiedzać, czytać i korzystać z treści, które publikuję tu dla Ciebie. 

Od kilku lat prowadzę swój holistyczny gabinet www.skineffect.pl , który jest zaproszeniem do pokochania siebie. W ofercie gabinetu znajdują się propozycje relaksacyjne, terapeutyczne i pielęgnacyjne. 

Kosmetologia holistyczna czyli spójne połączenie stylu życia i potrzeb skóry. Model pracy jaki stworzyłam w oparciu o obserwacje podczas pracy ze skórą, bazuje na kilku elementach. Najważniejszy jest dla mnie oczywiście dokładny wywiad, dzięki któremu mogę poznać problem głębiej. Interesuje mnie styl życia – ponieważ on zawiera w sobie informacje o tym jak funkcjonujemy na co dzień.

Ajurweda to w dosłownym tłumaczeniu „wiedza o życiu”, która budowana na przestrzeniu pięciu tysięcy lat, obejmuje swoim doświadczeniem m.in. olejowy i ziołowy detoks naszego ciała w postaci masaży, oczyszczenie naszych myśli z negatywnej energii oraz wprowadzenie sił witalnych poprzez odpowiednio zbilansowaną dietę, aktywność fizyczną oraz relaks. 

Najnowsze na Blogu

Jak żyć spokojnie w niespokojnym świecie…

Jeśli chcemy  zacząć żyć spokojnie, w radości, szczęściu - czas zmienić swoje ograniczające przekonania i wzorce zachowań.  Kiedy nosisz na sobie ogromny bagaż emocjonalny, który ciąży Ci tak samo, jak każdy inny...

Kręgi Kobiet to forma bycia ze…

Kręgi kobiet stanowią współczesną formę bycia ze sobą, budowania wzajemnego zaufania, odpowiedzialności, akceptacji. Tworzą przestrzeń, by móc odrodzić się na nowo jako kobieta, przyjaciółka, siostra. Spotkania otwarte są dla każdej z...

Czym jest podświadomość i kim jest…

Podświadomość to bank danych, taki pendrive do którego mamy dostep, by pobierać informacje. Mieszczą się w niej zapisy z naszej przeszłości, czyli doświadczenia i emocje oraz wytworzone przez nie utrwalone reakcje (programy). Podświadomość...

Na Facebook`u