|    

Koszyk jest pusty
pexels-karolina-grabowska-4203096.jpg
POMAGAM HOLISTYCZNIE

BLOG: Duchowość

Odkoduj Swój Potencjał

Napisała
Odkoduj Swój Potencjał https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/mezczyzna-internet-technologia-liczby-5474031/

Oczyszczenie umysłu z wewnętrznego chaosu, wypracowanych przez lata nawyków i przyzwyczajeń, które trzymają Cię  cały czas w przeszłości - to jedyna droga do budowania świadomej przyszłości i odkrycia swojego prawdziwego potencjału.

Usłyszalam kiedyś, że najtrudniejszą walką jaką człowiek musi stoczyć tu na Ziemi, jest ta, którą prowadzi sam ze sobą. Jeśli uświadomisz sobie kiedy ją toczysz, zwrocisz uwagę na swoje lęki i ograniczenia, na pojawiające się emocje i sygnały w Twoim ciele, możesz wykorzystać ten proces do rozwoju, a w konsekwencji do uzdrowienia. Stan wewnętrznej walki może okazać się pomocnym narzędzeniem w zrozumieniu blokujących Twoje szczęście przekonań. 

Z przeszłoscią na plecach nie stworzysz przyszłosci !

86% populacji zachodniego świata podnosi telefon gdy tylko się obudzi, sprawdzając swoje profile społecznościowe, wiadomości tekstowe, maile itd... Kiedy "aktualizacja systemu" zostanie wykonana, pojawiają się kolejne nawyki, takie jak poranna toaleta, kawa, śniadanie, myślenie o tym, że "znowu tyle mam na głowie", "kiedy ten dzień się skończy", " znowu to samo". Po wyjściu do pracy o tej samej porze, jadąc tą samą drogą każdego dnia na pamięć, spotykając w większości tych samymi ludzi, którzy budzą w nas te same emocje, potwierdzamy nasze przekonania na temat świata zewnętrznego. Jeśli nie radzimy sobie w danej sytuacji - myślimy " taki mam charakter" i potwierdzamy kolejny raz zakodowany program. Oczywiście jest to znacznie łatwiejsze, ale może warto zadać sobie pytanie dlaczego czuję teraz lęk i opór  ? Przed czym uciekam ?

Strefa komfortu to stałe elementy świata zewnętrznego. 

Powstające przez lata  nawyki, czyli automatyczne reakcje na to co już znamy, powodują, że nasze ciało kodując daną emocje w ciele buduje wewnętrzną reakcje - odpowiedź. Najogólniej mówiąc, żyjąc w ten sposób stopniowo zatracasz swoją osobowość, poprzez powtarzalność i brak tworzenia nowych reakcji. To nie Twoja osobowość tworzy rzeczywistość, tylko rzeczywistość kontroluje i tworzy Twoją osobowość. Jeśli nie budzi Cię wizja przyszłosci, tkwisz w tym co znane i cykliczne, żyjesz cały czas w przeszłości. Nie musisz myśleć, bo Twoje ciało i umysł zostało wytrenowane przez Ciebie do określonych zachowań.

Żeby to zmienić, wprowadź zmiany w swoim życiu - wybierz inną, dłuższą drogę do pracy, by na nowo poznawać miasto w którym mieszkasz, na agresję nie reaguj agresją, przestań biec bo inni biegną, poświęć kilka minut rozpoczynając dzień na medytację i przestań non stop aktualizować swój "system" patrząc w telefon w każdej wolnej chwili. Nie sugeruj się tym co czują inni, by wiedzieć co sam czujesz. Spójrz na ludzi, którzy są blisko i powiedz im co czujesz, nie buduj płytkich relacji tylko dlatego, że są łatwiejsze.  

Pamiętaj, przyciągniesz zawsze to, czego potrzebujesz by się obudzić.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszam na warsztaty indywidualne z zakresu wewnętrznej harmonii.

 

Aleksandra

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Najnowsze na Blogu

Jak żyć spokojnie w niespokojnym świecie…

Jeśli chcemy  zacząć żyć spokojnie, w radości, szczęściu - czas zmienić swoje ograniczające przekonania i wzorce zachowań.  Kiedy nosisz na sobie ogromny bagaż emocjonalny, który ciąży Ci tak samo, jak każdy inny...

Kręgi Kobiet to forma bycia ze…

Kręgi kobiet stanowią współczesną formę bycia ze sobą, budowania wzajemnego zaufania, odpowiedzialności, akceptacji. Tworzą przestrzeń, by móc odrodzić się na nowo jako kobieta, przyjaciółka, siostra. Spotkania otwarte są dla każdej z...

Czym jest podświadomość i kim jest…

Podświadomość to bank danych, taki pendrive do którego mamy dostep, by pobierać informacje. Mieszczą się w niej zapisy z naszej przeszłości, czyli doświadczenia i emocje oraz wytworzone przez nie utrwalone reakcje (programy). Podświadomość...

Na Facebook`u