|    

Koszyk jest pusty
pexels-karolina-grabowska-4203096.jpg
POMAGAM HOLISTYCZNIE

BLOG: Ajurweda

Ajurwedyjskie wskazówki dla początkujących

Napisała
Ajurwedyjskie wskazówki dla początkujących https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/jedzenie-suchy-posilek-ziemia-4198933/

Życie w rytmie ajurwedy wcale nie jest aż tak skomplikowane. Jeśli chcesz zmienić swoje przyzwyczajenia i nawyki, a nie wiesz od czego zacząć - ten wpis jest dla Ciebie !

Jak żyć zdrowo i w zgodzie ze sobą ?

  • Nie licz kalorii tylko zwracaj uwagę na wartości odżywcze spożywanego pokarmu.

Większość przewlekłych przypadłości to wynik toksyn (ama) i braku odżywienia tkanek. Obecnie na świecie panuje epidemia osób niedożywionych - i to nie są tylko osoby wychudzone ale również z metaboliczną nadwagą, anemią i masą niedoborów witamin czy minerałów... Dzieje się tak jeśli dieta obfituje w puste kalorie, a nie w wartości odżywcze.
Ustalanie diety tylko pod kątem kaloryczności, jest drogą na skróty. Bardzo ważna jest również pora i ilość spożywanych posiłków oraz sezonowość. Nie możemy odżywiać się w ten sam sposób latem i zimą, kiedy temperatury tak bardzo się różnią. 

  • Korzystaj z mocy ziół i przypraw. Nie bój się nowych smaków.

Przepis na ziołowy napar regulujący trawienie CCF czyli kmin, kolendra i koper włoski :

Wymieszaj wszystkie nasiona w takich samych proporcjach objętościowych.  Zaparz  pod przykryciem przez 10 minut jedną łyżeczkę mieszanki w 250 ml wody. 

  • Pij ciepłą wodę w ciągu dnia, pamiętaj jednak by nie popijać posiłków. 
  • Znajdź chwilę na relaks i bycie w ciszy.


Moja rada - po prostu zacznij. Metodą małych kroków buduj nowe nawyki, nie poddawaj się. Każdy dzień jest zaproszeniem do szczęścia i rozwoju. 
Obserwuj moje profile społecznościowe, gdzie regularnie dzielę się swoją wiedzą i motywuję innych swoimi treściami. 

Jeśli potrzebujesz indywidualnej rozmowy i ustalenia planu działania, zapoznaj się z ofertą warsztatów online,  z przyjemnością Ci pomogę !

 

Aleksandra

Więcej w tej kategorii: « Czym zajmuje się ajurweda ?

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Najnowsze na Blogu

Jak żyć spokojnie w niespokojnym świecie…

Jeśli chcemy  zacząć żyć spokojnie, w radości, szczęściu - czas zmienić swoje ograniczające przekonania i wzorce zachowań.  Kiedy nosisz na sobie ogromny bagaż emocjonalny, który ciąży Ci tak samo, jak każdy inny...

Kręgi Kobiet to forma bycia ze…

Kręgi kobiet stanowią współczesną formę bycia ze sobą, budowania wzajemnego zaufania, odpowiedzialności, akceptacji. Tworzą przestrzeń, by móc odrodzić się na nowo jako kobieta, przyjaciółka, siostra. Spotkania otwarte są dla każdej z...

Czym jest podświadomość i kim jest…

Podświadomość to bank danych, taki pendrive do którego mamy dostep, by pobierać informacje. Mieszczą się w niej zapisy z naszej przeszłości, czyli doświadczenia i emocje oraz wytworzone przez nie utrwalone reakcje (programy). Podświadomość...

Na Facebook`u